sutern rings

در جستجوی دانش

بهترین خبر

 بهترین خبر

 

روزی روبرت دوونسنزو گلف باز بزرگ آرژانتینی، پس از بردن مسابقه و دریافت چک قهرمانی لبخند بر لب مقابل دوربین خبرنگاران وارد رختکن می شود تا آماده رفتن شود.
پس از ساعتی، او داخل پارکینگ تک و تنها به طرف ماشینش می رفت که زنی به وی نزدیک می شود. زن پیروزیش را تبریک می گوید و سپس عاجزانه می افزاید که پسرش به خاطر ابتلا به بیماری سخت مشرف به مرگ است و او قادر به پرداخت حق ویزیت دکتر و هزینه بالای بیمارستان نیست.

دو ونسنزو تحت تاثیر حرفهای زن قرار گرفت و چک مسابقه را امضا نمود و در حالی که آن را در دست زن می فشرد گفت: برای فرزندتان سلامتی و روزهای خوشی را آرزو می کنم.
یک هفته پس از این واقعه دوونسنزو در یک باشگاه روستایی مشغول صرف ناهار بود که یکی از مدیران عالی رتبه انجمن گلف بازان به میز او نزدیک می شود و می گوید: هفته گذشته چند نفر از بچه های مسئول پارکینگ به من اطلاع دادند که شما در آنجا پس از بردن مسابقه با زنی صحبت کرده اید. می خواستم به اطلاعتان برسانم که آن زن یک کلاهبردار است. او نه تنها بچه مریض و مشرف به مرگ ندارد، بلکه ازدواج هم نکرده. او شما را فریب داده، دوست عزیر!
دو ونسزو می پرسد: منظورتان این است که مرگ هیچ بچه ای در میان نبوده است؟
بله کاملا همینطور است.
دو ونسزو می گوید: در این هفته، این بهترین خبری است که شنیدم.

تاریخ ارسال: دوشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 11:48 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 3 نظر

امیر کبیر و دستور آبله کوبی

 

 امیر کبیر و دستور آبله کوبی

 

در سال 1264 قمری، نخستین برنامه‌ی دولت ایران برای واکسن زدن به فرمان امیرکبیر آغاز شد. در آن برنامه، کودکان و نوجوانانی ایرانی را آبله‌کوبی می‌کردند. اما چند روز پس از آغاز آبله‌کوبی به امیر کبیر خبردادند که مردم از روی ناآگاهی نمی‌خواهند واکسن بزنند.. به‌ویژه که چند تن از فالگیرها و دعانویس‌ها در شهر شایعه کرده بودند که واکسن زدن باعث راه ‌یافتن جن به خون انسان می‌شود هنگامی که خبر رسید پنج نفر به علت ابتلا به بیماری آبله جان باخته‌اند، امیر بی‌درنگ فرمان داد هر کسی که حاضر نشود آبله بکوبد باید پنج تومان به صندوق دولت جریمه بپردازد. او تصور می کرد که با این فرمان همه مردم آبله می‌کوبند. اما نفوذ سخن دعانویس‌ها و نادانی مردم بیش از آن بود که فرمان امیر را بپذیرند.

شماری که پول کافی داشتند، پنج تومان را پرداختند و از آبله‌کوبی سرباز زدند. شماری دیگر هنگام مراجعه مأموران در آب انبارها پنهان می‌شدند یا از شهر بیرون می‌رفتند روز بیست و هشتم ماه ربیع الاول به امیر اطلاع دادند که در همه‌ی شهر تهران و روستاهای پیرامون آن فقط سی‌صد و سی نفر آبله کوبیده‌اند. در همان روز، پاره دوزی را که فرزندش از بیماری آبله مرده بود، به نزد او آوردند. امیر به جسد کودک نگریست و آنگاه گفت: ما که برای نجات بچه‌هایتان آبله‌کوب فرستادیم. پیرمرد با اندوه فراوان گفت: حضرت امیر، به من گفته بودند که اگر بچه را آبله بکوبیم جن زده می‌شود. امیر فریاد کشید: وای از جهل و نادانی، حال، گذشته از اینکه فرزندت را از دست داده‌ای باید پنج تومان هم جریمه بدهی. پیرمرد با التماس گفت: باور کنید که هیچ ندارم. امیرکبیر دست در جیب خود کرد و پنج تومان به او داد و سپس گفت: حکم برنمی‌گردد، این پنج تومان را به صندوق دولت بپرداز چند دقیقه دیگر، بقالی را آوردند که فرزند او نیز از آبله مرده بود. این بار امیرکبیر دیگر نتوانست تحمل کند. روی صندلی نشست و با حالی زار شروع به گریستن کرد. در آن هنگام میرزا آقاخان وارد شد. او در کمتر زمانی امیرکبیر را در حال گریستن دیده بود. علت را پرسید و ملازمان امیر گفتند که دو کودک شیرخوار پاره دوز و بقالی از بیماری آبله مرده‌اند. میرزا آقاخان با شگفتی گفت: عجب، من تصور می‌کردم که میرزا احمدخان، پسر امیر، مرده است که او این چنین های‌های می‌گرید. سپس، به امیر نزدیک شد و گفت: گریستن، آن هم به این گونه، برای دو بچه‌ی شیرخوار بقال و چقال در شأن شما نیست. امیر سر برداشت و با خشم به او نگریست، آنچنان که میرزا آقاخان از ترس بر خود لرزید. امیر اشک‌هایش را پاک کرد و گفت: خاموش باش. تا زمانی که ما سرپرستی این ملت را بر عهده داریم، مسئول مرگشان ما هستیم.
میرزا آقاخان آهسته گفت: ولی اینان خود در اثر جهل آبله نکوبیده‌اند امیر با صدای رسا گفت: و مسئول جهلشان نیز ما هستیم. اگر ما در هر روستا و کوچه و خیابانی مدرسه بسازیم و کتابخانه ایجاد کنیم، دعانویس‌ها بساطشان را جمع می‌کنند. تمام ایرانی‌ها اولاد حقیقی من هستند و من از این می‌گریم که چرا این مردم باید این قدر جاهل باشند که در اثر نکوبیدن آبله بمیرند.

به نقل از کتاب زندگی امیرکبیر/

تاریخ ارسال: دوشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 11:42 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 1 نظر

داستان درخت گلابی

 داستان درخت گلابی

 

 

مردی چهار پسر داشت. آنها را به ترتیب به سراغ درخت گلابی ای فرستاد که در فاصله ای دور از خانه شان روییده بود:

پسر اول در زمستان، دومی در بهار، سومی در تابستان و پسر چهارم در پاییز به کنار درخت رفتند.

سپس پدر همه را فراخواند و از آنها خواست که بر اساس آنچه دیده بودند درخت را توصیف کنند .

 

پسر اول گفت: درخت زشتی بود، خمیده و در هم پیچیده.

 

پسر دوم گفت: نه.. درختی پوشیده از جوانه بود و پر از امید شکفتن.....

 

 

پسر سوم گفت: نه.. درختی بود سرشار از شکوفه های زیبا و عطرآگین.. و باشکوهترین صحنه ای بود که تابه امروز دیده ام.

 

پسر چهارم گفت: نه!!! درخت بالغی بود پربار از میوه ها.. پر از زندگی و زایش!

 

مرد لبخندی زد و گفت: همه شما درست گفتید، اما هر یک از شما فقط یک فصل از زندگی درخت را دیده اید! شما نمیتوانید درباره یک درخت یا یک انسان براساس یک فصل قضاوت کنید: همه حاصل انچه هستند و لذت، شوق و عشقی که از زندگیشان برمی آید فقط در انتها نمایان میشود، وقتی همه فصلها آمده و رفته باشند!

اگر در ” زمستان” تسلیم شوید، امید شکوفایی ” بهار” ، زیبایی “تابستان” و باروری “پاییز” را از کف داده اید!

 

مبادا بگذاری درد و رنج یک فصل زیبایی و شادی تمام فصلهای دیگر را نابود کند!

زندگی را فقط با فصلهای دشوارش نبین ؛

در راههای سخت پایداری کن: لحظه های بهتر بالاخره از راه میرسند!

تاریخ ارسال: دوشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 11:37 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 1 نظر

چگونه اختراعات خود را ثبت کنیم

راهنمایی ثبت اختراعات  

 

 


شاید برای بعضی از شما هم ایده ثبت اختراع مهم بوده باشه .به هر حال به خاطر راهنمایی در مراحل ثبت اختراع این مطلب به حضور علاقمندان تقدیم میشود:1 - برای ثبت اختراع به کجا مراجعه کنیم؟ برای ثبت اختراع باید به اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی واقع در تهران، خیابان میرداماد، تقاطع بزرگراه مدرس- میرداماد، مراجعه شود.
 2-  آیا به جز تهران ثبت اختراع در جای دیگری صورت می‌گیرد؟ خیر، در حال حاضر ثبت اختراع فقط در تهران و در اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی انجام می‌گیرد.3) چه نوع اختراعاتی قابل ثبت‌اند؟

 

اختراعاتی قابل ثبت‌‌اند که جدید بوده و حاوی گامی ابتکاری و دارای کاربرد صنعتی باشند.

 

4) چه نوع اختراعاتی از حیطه حمایت از اختراع خارج خواهند بود؟

 

موارد زیر از حیطه حمایت از اختراع خارج‌اند: 1) کشفیات، نظریه‌های علمی و روشها ریاضی 2) طرحها و قواعد یا روشهای انجام کار تجارت و آنچه برای فعالیتهای صرفاً فکری یا بازی کردن می‌باشند. 3) روش معالجه بدن انسان یا حیوان از طریق درمان یا جراحی و همچنین روشهای تشخیص بیماریها که روی بدن انسان یا حیوان انجام می‌‌گیرند.

 

5) برای ثبت اختراع چه مدارکی لازم است؟

 

برای ثبت اختراع باید مدارک زیر تکمیل و به اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تحویل گردد:
• اظهارنامه ثبت اختراع در 3 نسخه: اظهارنامـه ثبت اختـراع فـرم مخصوصـی است که جزء اوراق بهادار می‌باشد و متقاضی می‌بایستی از واحد گردش اوراق بهادار مستقر در اداره کـل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی آن را تهیه و نسبت به تکمیل و امضاء آن اقدام نماید
• توصیف مشروح اختراع در 3 نسخه: اختراع مورد ادعای مختـرع بـاید به طور کـامل شرح داده شود. در شرح اختراع باید تمام جنبه‌های اختراع ادعایی به طور واضح بیان گردد. در تهیه شرح اختراع از کاغذای A4 استفاده شود.
• نقشه‌های اختراع در 3 نسخه: نقشه کامل اختراع باید با مرکب و از روی مقیـاس متـری تهیه و ذیل نقشه‌ها را متقاضی یا وکیل او امضاء نمایند. نقشه‌های اختراع باید روی کاغذ 34 سانتی‌متـر طـول و 22 سانتی‌متـر عـرض رسـم گردند و فقط از یک روی کاغذ استفاده شود.
• ادعا در 3 نسخه: اینکه اختراع با ارائه راه‌حل عملی چه مشکلی را حـل مـی‌کنـد و چه مزایایـی دارد و اطلاعاتـی کـه میزان حمایت ناشی از حق ثبت را مشخص نماید.
• فتوکپی شناسنامه مخترع یا مخترعین
• قبض رسید بانکی حق‌الثبت اظهارنامه تقاضای ثبت اختراع

 

6) آیا برای ثبت اختراع حتماً‌ باید خود مخترع اقدام نماید؟

 

خیر، تقاضای ثبت اختراع می‌تواند توسط وکیل متقاضی انجام شود. در این صورت تقاضانامه باید همراه اصل وکالتنامه با رونوشت یا فتوکپی برابر اصل شده ضمیمه اظهارنامه شود.

7) سیستم ثبت اختراع در کشور ما چگونه است؟

 

سیستم ثبت اختراع در کشور ما، سیستم اعلامی است. بر اساس این سیستم، ثبت اختراع طبق ادعای مخترع صورت می‌گیرد. یعنی ادعای مخترع مقرون به صحت تلقی شده و به شرط عدم سابقه ثبت، ادعای مخترع (با رعایت اینکه اختراع در حیطه حمایت ثبت قرار دارد یا خیر) به ثبت می‌رسد.

 

8) اعتبار ورقه (سند) اختراع چند سال است؟

 

در حقوق ایران مدت اعتبار ورقه ثبت اختراع به تقاضای مخترع 5 یا 10 یا 15 و یا منتهی به 20 سال خواهد بود که باید صراحتاً در ورقه ثبت اختراع قید شود.

 

9) در صورت قبول یا رد اختراع چه اقداماتی انجام می‌گیرد؟

 

• در صورت قبول اختراع مراتب ثبت اختراع به صورت آگهی تهیه شده و جهت درج در روزنامه رسمی کشور تحویل متقاضی یا وکیل او می‌گردد. پس از درج در روزنامه رسمی یک نسخه از روزنامه به اداره مالکیت صنعتی ارائه و گواهینامه ثبت اختراع توسط اداره مزبور کامل شده و یک نسخه از توصیف، ادعا و نقشه اختراع ضمیمه و قیطان‌‌کشی شده با امضاء مدیر کل و ممهور به مهر اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تسلیم متقاضی یا وکیل قانونی او می‌شود.
• در صورت رد اختراع، کتباً (برگ اخطار اداری) به متقاضی یا وکیل قانونی او ابلاغ می‌گردد. در این صورت متقاضی یا وکیل قانونی او می‌تواند، ظرف 10 روز از تاریخ ابلاغ رد اظهارنامه نسبت به تقدیم دادخواست و شکایت از تصمیم اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی به مراجع ذیصلاح قضایی مستقر در تهران اقدام نماید. چنانچه در مدت 10 روز از تاریخ ابلاغ تصمیم اداره مالکیت صنعتی نسبت به تقدیم دادخواست اقدام نشود، دیگر ادعا در مراجع ذیصلاح قضایی مسموع نخواهد بود.

 

10) ارزیابی و تأیید علمی اختراع چیست و مرجع قانونی آن کجاست؟

 

منظور از ارزیابی و تأیید علمی اختراع جستجو و بررسی علمی سند اختراع توسط متخصصین مربوطه با استفاده از تجارب علمی، مشاوره‌ها و بانکهای اطلاعاتی داخلی و خارجی است و طبق قانون این ارزیابی توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و از طریق مراکز علمی، تحقیقاتی کشور صورت می‌گیرد.

 

11) آیا ارزیابی و تأیید علمی اختراع اجباری است؟

 

خیر، اختیاری است. تقاضا برای ارزیابی و تأیید علمی اختراع هم می‌تواند از طریق شخص متقاضی و هم از طریق اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی صورت گیرد.

 

12) آیا ارزیابی و تأیید علمی اختراع هزینه‌ای دربر دارد؟

 

در حال حاضر خیر.

 

13) آیا برای ارزیابی و تأیید اختراع شرایط خاصی وجود دارد؟

 

برای پذیرش تقاضای ارزیابی و تأیید علمی اختراع شرایط زیر ضروری است:
1-13) ثبت اولیه اختراع در مراجع حقوقی (اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی) و ارائه ورقه ثبت
2-13) ارائه تقاضای ارزیابی و تأیید علمی اختراع، همراه با مدارک کامل و مستند اختراع ثبت شده
3-13) ارزیابی و تأیید علمی اختراع بیش از 2 بار انجام نخواهد گرفت (بدین معنی که در صورت رد اعتبار علمی اختراع متقاضی تنها یکبار دیگر ارزیابی علمی آن توسط مرجع دیگری غیر از مرجع بررسی کننده اولیه، امکانپذیر است).

 

14) برای درخواست ارزیابی و تأیید علمی اختراع به کجا باید مراجعه کرد؟

 

برای درخواست ارزیابی و تأیید علمی اختراع لازم است که به ”اداره کل امور نوآوران و ارزشیابی فناوری“ واقع در تهران، خیابان انقلاب، میدان فردوسی، خیابان فرصت جنوبی، شماره 71، طبقه پنجم مراجعه شود. علاوه بر اداره کل امور نوآوران و ارزشیابی فناوری برای ارزیابی و تأیید علمی اختراع می‌توان به مراجع منطقه‌ای زیر نیز مراجعه کرد.
1) تهران بزرگ: سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران، دانشگاه تهران (واحدهای IP)
2) مرجع منطقه‌ای مرکزی کشور، اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان (واحد IP)
3) مرجع منطقه‌‌ای جنوب کشور، شیراز، دانشگاه شیراز (واحد IP)
4) مرجع منطقه‌ای شرق کشور، مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد (واحدIP )
5) مرجع منطقه‌ای شمال‌غربی کشور، تبریز، دانشگاه تبریز (واحد IP)

 

15) برای درخواست حمایت از تکمیل اختراع و تجاری کردن اختراع به کجا می‌توان مراجعه کرد؟

 

برای درخواست حمایت از تکمیل اختراع می‌توان مستقیماً به ”مراکز رشد“ و برای تجاری کردن اختراع مستقیماً به ”پارکهای فناوری“ مراجعه کرد. علاوه بر موارد فوق، کلیه مراجع منطقه‌ای (مراجع مندرج در بند 14) و اداره کل امور نوآوران و ارزشیابی فناوری آماده راهنمایی و معرفی متقاضیان به مراکز رشد و پارکهای فناوری و دیگر نهادها و سازمانهای حمایت کننده از نوآوران، هستند. نشانی، تلفن و نمابر کلیه مراکز رشد و پارکهای فناوری را می‌توان از اداره کل امور نوآوران و ارزشیابی فناوری دریافت کرد.

 

16) آیا برای ثبت اختراع در خارج از کشور حمایت مالی صورت می‌گیرد؟

 

بله، مخترعینی که اختراعات آنها واجد شرایط زیر باشند می‌توانند از حمایت مالی ثبت در خارج از کشور به میزان 50 درصد کل هزینه برخوردار شوند.
1-16) اختراع آنها در داخل کشور (اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی) به ثبت رسیده باشد.
2-16) ارزیابی و تأیید علمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (از طریق اداره کل امور نوآوران و ارزشیابی فناوری و یا مراجع منطقه‌ای مندرج در بند 14) دریافت کرده باشند.
3-16) وکیل قانونی خود را انتخاب و معرفی کرده باشند.
4-16) برای اختراع خود طرح کسب و کار (Business plan) تهیه کرده باشند.
5-16) فرمهای مربوط به WPIS را تکمیل کرده باشد.
6-16) مجوز حمایت مالی را از ”کمیته تخصصی ثبت اختراعات در خارج“ کسب کرده باشند.
برای آ‎گاهی بیشتر از نحوه ثبت اختراعات در خارج از کشور و برخورداری از حمایت مالی، به دستورالعمل تهیه شده در این زمینه در اداره کل امور نوآوران و ارزشیابی فناوری مراجعه شود.

تاریخ ارسال: دوشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 11:35 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 5 نظر

چگونه بهترین هواپیمای کاغذی در جهان را بسازیم

 

 

How to build the best paper airplane 

 in the world

 

چگونه بهترین هواپیمای کاغذی در جهان را بسازیم  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

  

 

 

  

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 11:25 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 7 نظر

هواپیما های کاغدی

 

 هواپیما های کاغدی

 

  

 برای در یافت آموزش ساخت هواپیما ها روی تصویر هر کدام کلیک کنید .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ ارسال: دوشنبه 28 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 11:02 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 0 نظر

چند سوال جالب با چند جواب منطقی

 

 چند سوال جالب با چند جواب منطقی

 

 

۱ -چراوقتی شعله گاز رو زیاد می کنیم غذا زودتر نمی پزه؟

۲-چرا شربت دیرتر از آب یخ میزند؟

 ۳-چرا برج کج پیزا نمی افتد؟

 ۴-چرا تخم مرغ پخته بیشتر از تخم مرغ خام میچرخد؟

۵ - یک پتو به ضخامت 4 سانتی متر شما را گرمتر میکند یا دو پتو نازک با ضخامت 2 سانتی متر؟

 ۶-چگونه میتوان بدون دمیدن در بادکنک آنرا باد کرد؟

 ۷-چرا حشره میتواند روی سطح آب حرکت کند ولی شما نمیتوانید؟

 ۸-چرا یخ روی سطح آب شناور میماند؟

 ۹-چرا اسکیموها خانه های خود را از یخ میسازند؟

 ۱۰-چرا با بازگذاشتن در یخچال  خانه خنک نمیشود؟

 ۱۱-چرا یک تکه آهن در آب فرو میرود ولی کشتیهای عظیم آهنی روی آب شناور میمانند؟

 ۱۲-چرا آهنربا آهن را جذب میکند ولی مس را جذب نمیکند؟

۱۳- چرا با توجه به اینکه ابرها چندصد برابر یک فیل جرم دارند میتوانند در هوا معلق بمانند ولی یک فیل را نمیتوان در هوا معلق نگه داشت؟

۱۴- چرا پرندگانی که روی سیمهای برق مینشینند را برق نمیگیرد؟

 ۱۵-چرا هنگامی که هوا سرد است باد چرخهای ماشین را زیاد میکنند؟

 ۱۶-چرا ابرهای باران زا تیره و سیاهرنگ هستند؟

 ۱۷-چرا هنگام غروب خورشید به رنگ قرمز دیده میشود؟

۱۸- چگونه میتوان با یک قطعه یخ آتش  درست کرد؟

۱۹- چرا وقتی روی زمین نرم می‌ایستیم نمی‌توانیم به دیوار میخ بکوبیم؟

۲۰-چرا پرنده ها بیشتر اوقات روی یک پا می ایستند؟ 

 

 

 

تاریخ ارسال: یکشنبه 27 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 05:23 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 7 نظر

چند سوال جالب چند جواب بی مزه

چند سوال جالب چند جواب بی مزه  

 

 

 ۱-  درکدام جنگ ناپلئون مرد؟
  در اخرین جنگش

 ۲ - اعلامیه استقلال امریکا درکجا امضاشد؟
 در پایین صفحه

۳-  علت اصلی عدم موفقیتها چیست؟
  امتحانات   

 ۴ - چه چیزهایی را هرگز نمی توان درصبحانه خورد؟
  نهار و شام 

  ۵ -  چه چیزی شبیه به نیمی از یک سیب است؟
   نیمه دیگر ان سیب

  ۶ - اگر یک سنگ قرمز را در دریا بیندازید چه خواهد شد؟
  خیس خواهد شد
 
  ۷ - یک ادم چگونه ممکن است هشت روز نخوابد؟
  مشکلی نیست   شبها می خوابد 

   ۸ - چگونه می توانید فیلی را با یک دست بلند کنید؟
  شما امکان ندارد فیلی را پیدا کنیدکه یک دست داشته باشد
   
  ۹ - اگر در یک دست خود سه سیب و چهارپرتقال و در دست
 دیگر سه پرتقال و چهار سیب داشته باشید
  کلا چه خوهید داشت؟
  دستهای خیلی بزرگ 

    ۱۰ - اگر هشت نفر در ده ساعت یک دیوار را بسازند
 چهارنفر ان را درچند ساعت خواهند ساخت؟
 هیچ چی چون دیوار قبلا ساخته شده   

۱۱ -  چگونه می توانید یک تخم مرغ خام را به زمین بتونی بزنید بدون ان که ترک بردارد؟
زمین بتونی خیلی سخت است و ترک بر نمی دارد 
تاریخ ارسال: یکشنبه 27 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 05:13 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 6 نظر

موتور ساعت


موتور ساعت 

تاریخ ارسال: یکشنبه 27 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 05:04 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 2 نظر

چرخ خیاطی چگونه کار می کند

چرخ خیاطی چگونه کار می کند ؟  
 
همیشه دوست داشتم بدانم چرخ خیاطی چگونه کار می کند . تا این که این انیمیشن ساده را دیدم  
گفتم شاید برای شما هم جالب باشه
 

تاریخ ارسال: یکشنبه 27 فروردین‌ماه سال 1391 ساعت 04:55 ب.ظ | نویسنده: سید ابوالقاسم آل داود | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 26 )
   1      2     3   >>
صفحات